Moda na jesień
Otrzymaj oferty od specjalistów jak Studio Mody MARIE - Producent Odzieży Damskiej nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

Studio Mody MARIE - Producent Odzieży Damskiej

Moda na jesień

2015-09-09

Wraz ze zbliżającym się sezonem jesienno-zimowym wkraczamy w okres nowych fasonów płaszczy i kurtek uszytych z doskonałych gatunków tkanin. Czas już pozostawić lato w tyle i rozpocząć nowe otwarcie w modzie, a sezon jesień-zima 2015/2016 oferuje różnorodność i fuzję wielu nurtów pozwalającą skonstruować własny unikalny styl.

Sezon jesienno-zimowy to kontynuacja wcześniejszych zmian, które przygotowały grunt dla mody kolejnego dziesięciolecia. Krystalizują się nowe formy, nowe podejście do koloru i wzorów. Kolor odgrywa wiodącą rolę w tych poszukiwaniach. Mocne, głębokie nasycenie jest niezbędne w przypadku barw ciepłych i pozytywnych, choć popiele wydają się być nieprzemijająco praktyczne i uniwersalne. Kolorystyka będzie ulegać zmianom, które zapoczątkował sezon letni 2015, przy czym królująca latem biel, ustąpi miejsca czerni i grafitowi. Pojawią się trzy opcje kolorystyczne: czerń od stóp do głów lub z dodatkiem koloru, kolory neutralne (przede wszystkim beże i szarości, najczęściej w zestawach monochromatycznych) i „kolor koloru kolorowego", czyli niemalże całą paletę z wyłączeniem czerni i bieli. Paleta kolorystyczna jest zbliżona do natury: szarości, beże, kakao i dla odmiany ostra czerwień. Linia prosta, minimalistyczna, blisko, ale nie za blisko ciała. Idealnym uzupełnieniem płaszcza lub dyplomatki jest naturalny lub sztuczny, farbowany w tym samym odcieniu lis.

Zdjęcie nr 1

W tym sezonie tkaniny mają przede wszystkim zapewniać komfort i ochronę przed zimnem, wilgocią i wiatrem. Liczy się funkcjonalność tzn. skrzyżowanie elastyczności, wytrzymałości, wygody, ale też wyjątkowy wygląd: kontrasty fakturowe i modne wzory.

W najbliższym sezonie stawia się również na ekologię - większość produktów jest odznaczona certyfikatami potwierdzającymi nie tylko dbałość o środowisko, ale również o zdrowie użytkownika. Duża uwaga poświęcona jest strukturom tkanin, uniemożliwiającym rozerwanie lub rozdarcie. Wewnętrzna strona tkanin zimowych jest wyjątkowo lekka, wiskozowe podszewki o diagonalnym (ukośnym) wzorze to już standard.

Pomimo zmniejszonej wagi, tkaniny są bardzo wytrzymałe dzięki specjalnej, trójwymiarowej strukturze. Preferuje się głównie miękkie tkaniny o dużej objętości.

Poradnik jesienny

Czy płaszcz może korygować mankamenty sylwetki?

Jak najbardziej! Musisz tylko odpowiednio go dobrać, na przykład trencz a la „Casablanca” - jeśli masz chłopięcą figurę.

Brak krągłych bioder, szerokie ramiona i zero wcięcia w talii to problem wielu młodych dziewczyn. Nasza rada: noś trencz z postawionym kołnierzem i zawiązanym paskiem. Skutecznie nada on sylwetce kobiecy wyraz. Wydłuży szyję i zarysuje pas.Opracowano:
Krzysztof Łoński
Studio Mody MARIE - Producent Odzieży Damskie